Fakültemiz

COLLEGE PJETER BUDI UNİVERSTY 2005 yılında, Kosova’ nın Priştine şehrinde kurulmuştur. Halen Priştine de kendi özel mülkü olan ana yerleşkesinde hizmet vermektedir.

Hukuk Fakültesi dışında 6 ayrı bölümde de eğitim vermektedir. Sadece Kosova nın kendi halkına değil, Dünya nın pek çok ülkesinden öğrencilere Global eğitim vermektedir. 16 ayrı anfi, oldukça büyük bir kütüphane, anfilerin dışında özel çalışma alanları bulunmaktadır. Kampüs içinde açık Bahçe Restaurantı yine açık ve kapalı Cafesi ile öğrencilerimizin sağlıklı beslenip, dışarıya çok ihtiyaç duymayacakları motivasyon alanları mevcuttur. Şehir dışından gelen veli yada öğrencilerimiz için kısa konaklama lojmanı bulunmaktadır.

Tüm bölümlerde, başta Hukuk Fakülte’sinde ülkeler arası önemli birimlerin başında yer almış, birbirinden değerli oteriter Profesör kadrosuyla Eğitim vermekteyiz.

Hukuk Fakültesi’nde Hukukun pek çok alanında uluslararası düzeyde önemli mevkiilerdeki çok değerli Hocalarımız sayesinde Eğitim Kalitemizi yükseltmiş durumdayız.

Eğitim dilimiz İngilizcedir. Bir yıl CAMBRİDGE SERTİFİKALI hazırlık eğitimi vermekteyiz. Hazırlık bitiminde dersler İngilizce olarak devam ederken, 1.yılda  Seviyeye yetişememiş öğrencilerimiz için yeterli seviyeye gelene kadar, ADAPTASYON SÜRESİ olarak Kulaklıktan çevirici desteği sağlamaktayız.

Amacımız, Kaliteli, Özgüvenli,Başarılı ve ADALETLİ Mezunlar Vermektir.

Kosova- COLLEGE PJETER BUDİ UNİVERSTY olarak, Eğitim, Öğretim Yüksek adalet, topluma esaslı, insan odaklı, araştırma ve uluslararası kalite standartları doğrultusunda hizmet vermektir.

İŞİMİZ GÜCÜMÜZ EĞİTİM !...

Amacımız; Hukukun üstünlüğünün bilincinde,  Özgüvenli, yaratıcı bireyler yetiştirmektir.

Din, dil, ırk ayırt etmeksizin, global eğitim vermektir. Sürekli değişen toplumsal, kültürel, ekonomik ve teknolojik gereksinimleri tahlil ederek çözüm odaklı, mesleki faaliyetleri analitik yürütebilecek bireyler yetiştirebilmektir. Uluslararası Hukuk’un yanı sıra mesleki faaliyetlerin yürütüleceği ülke hukukunda da bireyleri yetiştirmektir.

Uluslararası otoriter tanınırlığa sahip, çağdaş bir araştırma geliştirme Üniversitesi olmaktır.